КАТАЛОГ
Статті

Де встановлюються протипожежні двері в навчальних закладах

Більшість дитячих освітніх закладів мають значну площу. У нашій країні немає практики розміщення молодших, середніх та старших школярів у різних будівлях. Усі вони об'єднані в одному великому комплексі. Невпорядкованість та шум у коридорах і їдальнях під час переміщень учнів є живим прикладом того, наскільки небезпечним може бути ситуація паніки. Саме тому правильне встановлення протипожежних дверей в таких установах, як школи та дитячі садки, відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки учнів. Ключовими моментами є не тільки місця їх установки, але й технічні характеристики дверних полотен. Отже, де саме встановлюються протипожежні двері в школах та подібних закладах? Вони повинні бути:

  • на головних шляхах евакуації та на місцях, де збираються люди, наприклад, у актовому залі;
  • на входах до кухонь та котельних приміщень;
  • між окремими секціями будівлі, які захищені від поширення вогню несучими стінами. За таким же принципом встановлюються протипожежні двері у дитячому саду.
Установка протипожежних дверей у навчальних закладах
Навіть якщо власники приміщення дотримуються правил безпеки, ризик загоряння залишається. Не можна уникнути небезпеки в разі невдалого стечі обставин, і завжди є потенційна загроза злочинної діяльності. Тому важливо не лише дотримуватися основних правил пожежної безпеки, але й розробити плани евакуації, встановити їх порядок і спосіб.

Одним зі способів захисту себе і інших людей у громадських будівлях у разі пожежі є встановлення протипожежних дверей. Це особливо важливо в дитячих закладах, оскільки діти не мають такої організованості, як дорослі. При спалаху диму діти можуть запанікувати, тому дорослі повинні знати, де у школах встановлені протипожежні двері.

Зазвичай місця установки, розміри та напрям відкриття дверей визначаються ще на етапі проектування будівлі. Однак існують випадки реконструкції громадських закладів. У даній статті ви зможете ознайомитися з інформацією про протипожежні двері в дитячих садках і школах, та те, що варто знати про ці вироби.
Протипожежні двері в дитячому садку
Якщо вам потрібно замінити протипожежні двері в дитячому садку, варто звернути увагу на їх технічні характеристики. Якісний продукт має такі особливості:
  • Має рівень захисту не нижче EI 30, але найкраще, якщо модель позначена як EI 60.
  • Має якісний теплоізолюючий наповнювач, який максимально стійкий до вогню.
  • Оснащений термолентою, яка запобігає проникненню диму в інші приміщення під час пожежі, що поширюється по периметру дверей.
  • Легко піддається дезінфекції та миттю.
  • Має антивандальне виконання.

Також важливо, щоб протипожежні двері для шкіл та інших дитячих закладів були оснащені ручкою "Антипаніка". Цей пристрій дозволяє легко вийти з будівлі без ключа. Таким чином, якщо завгосп не встигне відкрити пожежний вихід через швидку метушню, діти зможуть вийти навіть без його допомоги.

Варто зазначити, що не допускається установка протипожежних дверей в дитячих установах без наявності сертифікатів якості. Крім того, важливо пам'ятати про кваліфікації бригади монтажників. Двері для захисту від диму та вогню повинні встановлювати досвідчені фахівці, які не ризикують чужим життям для зекономлення коштів. Наприклад, монтажна піна, що використовується при встановленні протипожежних дверей в будівлях будь-якого призначення, обов'язково повинна бути стійкою до високих температур.
Які постачальники пропонують протипожежні двері для громадських закладів?
Якщо вам потрібні надійні та термостійкі двері, рекомендується звертатися безпосередньо до виробників. По-перше, це дасть вам можливість особисто ознайомитися з оригінальними документами та сертифікатами. По-друге, виробники часто надають послуги з монтажу, а їхні заводські бригади мають високу кваліфікацію та глибоке розуміння продукції. Крім того, вибір дверей від заводу-виробника дозволить вам придбати якісні протипожежні двері за більш доступною ціною, ніж у середньому на ринку. Крім того, ви завжди зможете укласти угоду щодо виготовлення дверей у нестандартних розмірах.