КАТАЛОГ
Статті

Типи приміщень, в яких обов'язково мають бути протипожежні двері

Протипожежні двері є обов'язковими для різних типів приміщень, де існує підвищений ризик виникнення пожежі. Ось деякі з них:

  1. Багатоквартирні будинки: У багатоквартирних житлових будинках протипожежні двері є необхідним елементом безпеки. Вони встановлюються на кожному поверсі, зокрема в коридорах та входах до квартир, щоб утримати поширення вогню та диму і надати мешканцям шлях втечі в разі пожежі.
  2. Офісні будівлі: У комерційних приміщеннях та офісних будівлях протипожежні двері є необхідним елементом безпеки. Вони встановлюються на входах до приміщень, що відокремлюють різні зони або поверхи, а також у внутрішніх коридорах, щоб уповільнити поширення вогню.

Місця розташування вогнестійких дверей визначаються під час проектування будівлі та погоджуються з компетентними органами. Це правило застосовується до комерційних, житлових та виробничих споруд.

Протипожежні двері встановлюються в багатоквартирних житлових будинках, якщо всередині передбачені нежитлові приміщення, а також у культурних, спортивних, освітніх та медичних будівлях, де перебувають люди тимчасово або постійно.

Вогнестійкі двері є обов'язковим елементом протипожежної безпеки в комерційних, адміністративних та громадських спорудах, де масово збираються люди.

Що стосується нежитлових приміщень, то протипожежні двері повинні бути встановлені на виробничих об'єктах та складах, які мають середній або високий рівень потенційної пожежної та вибухонебезпеки.

  1. Крім вище перерахованих об'єктів, протипожежні двері також необхідно встановлювати в серверних, бойлерних, електрощитових, камерах та вентиляційних шахтах, підвалах, горищах, цоколях, ліфтових холах та ліфтах, а також у місцях, де знаходиться інженерне обладнання та комунікації. Якщо в будівлі передбачено закрите паркування, то його також слід обладнати протипожежними дверима.