КАТАЛОГ
Статті

Протипожежні алюмінієві вікна

Протипожежні алюмінієві вікна – це ще один тип перепони, яка стримує небезпечне поширення полум'я. Такі вікна згідно з суворими вимогами протипожежних норм є глухими і їх не можна відкрити. Вони обмежують приплив кисню в приміщення, через який вогонь розгорається сильніше.

На відміну від протипожежних дверей і перешкод, які можна встановити за бажанням в будь-якому приміщенні для поліпшення його безпеки, вікна переважно встановлюють в будівлях промислового призначення, архівах, лабораторіях тощо. Через те, що такі вікна не можна відкрити, в приміщенні повинна бути примусова вентиляційна система для припливу свіжого повітря. Основа протипожежного вікна – це вогнестійкий склопакет і герметичний профіль, що не пропускає повітря.
Визначення рівня вогнестійкості
Залежно від місця і цілей установки протипожежних конструкцій необхідно визначити оптимальний рівень вогнестійкості, який маркується позначкою EI та числовим значенням.

Маркування EI визначає:

1. Е – втрата цілісності протипожежної системи, яка виникає через:

  • деформації несних конструктивних елементів, що призводить до поширення полум'я за перешкоду;
  • створення наскрізних щілин в корпусі;
  • випадання конструкції з отвору.

2. I – втрата теплоізоляційних властивостей, яка виникає через:

  • нагрівання поверхні конструкції в будь-якій точці більш ніж на 180℃.

Числове позначення після маркування EI буде означати те, який час протипожежна конструкція здатна зберігати свою цілісність та теплоізоляційні властивості. Наприклад, EI30-півгодини, EI60-годину й так далі.