КАТАЛОГ
Статті

Чим відрізняються двері EI30 від дверей EI60?

При виникненні пожежі стандартні незахищені двері можуть стати причиною загибелі великої кількості людей. Під впливом високих температур і вогню вони розжарюються, деформуються і відімкнути їх стає неможливо. Блокування виходу при пожежі – це пряма загроза життю людей, а також перешкода для пожежників, яким буде складніше дістатися до місця загоряння. Щоб виключити даний ризик слід використовувати спеціальні протипожежні двері.

Протипожежні двері – це посилені конструкції, які не дають вогню і диму при пожежі поширюватися з одного приміщення в інше протягом певного часу. Головна їх особливість полягає в конструкції з надміцних вогнестійких матеріалів. Поки такі двері залишаються стійкими до вогню у людей є достатньо часу, щоб евакуюватися, а у пожежників – усунути загоряння.
Металеві протипожежні двері EI30 та EI60
Протипожежні металеві двері EI30 та EI60 – це ефективне та універсальне рішення для підвищення рівня пожежної безпеки всередині будівель різного призначення. Вони відмінно справляються зі стримуванням полум'я, мають міцну надійну конструкцію і виготовляються з високоякісних жаростійких матеріалів.

Обидві протипожежні двері мають схожу конструкцію, за винятком невеликих відмінностей, які визначають їх ступінь вогнестійкості. Металева конструкція передбачає наявність посиленого дверного короба та дверного полотна з двох листів сталі. Усередині дверного полотна розміщений протипожежний наповнювач з негорючого матеріалу. Також в конструкції передбачена наявність термоактивної стрічки та протидимних ущільнювачів. Протипожежні двері оснащені жаростійким замком, а також можуть доповнюватися склопакетом, довідником і порогами.
Розшифрування маркування вогнестійкості
Межа стійкості до вогню EI, яка обчислюється хвилинами – це найважливіша характеристика будь-яких протипожежних дверей. Вони відрізняються тимчасовим інтервалом, протягом якого конструкція буде залишатися стійкою без деформації та зберігати свою цілісність. Втрата цілісності означає, що дверне полотно розжарилося до 140℃, а короб – до 300℃. При таких умовах покинути приміщення буде неможливо, не отримавши сильні опіки, а самі двері можуть заклинити й не відкриватися.

Маркування EI30/60 означає:

  • Е – втрата цілісності, вогонь не проникне за двері протягом зазначеного часу;
  • I – втрата теплоізолювальних властивостей, температура поверхні дверного полотна не підніметься вище допустимого значення протягом зазначеного часу;
  • 30/60 – час настання критичного стану.
Особливості протипожежних дверей EI30
Протипожежні металеві двері EI30 – це вогнестійкі конструкції, здатні стримувати поширення полум'я і диму протягом 30 хвилин. Зазвичай цього часу цілком достатньо для евакуації людей з будівлі.

Корпус таких дверей виробляється з пресованого холодновальцьованого металу, стійкого до будь-яких видів деформації, в тому числі й термічної. Це робить конструкцію міцною і надійною. Товщина металевого листа становить не менше 1-1, 5 мм. Між ними поміщається теплоізолювальний шар – найчастіше це мінераловатні матеріали.

Шар теплоізоляції закладається у двері EI30 в кількості, яка необхідна для протистояння вогню протягом 30 хвилин. Виходячи з цього, товщина дверного полотна повинна становити не менше 50 мм, а дверного короба – не менше 80 мм.

Установка протипожежних металевих дверей EI30 рекомендована в місцях масового скупчення людей, де не передбачено зберігання легкозаймистих речовин. Вони підходять для установки в номерах готелів, складах, палатах різного призначення тощо.
Особливості протипожежних дверей EI60
Протипожежні металеві двері EI60 – це ще більш міцні й посилені конструкції, які здатні стримувати вогонь і дим протягом 60 хвилин. Їх конструкції схожа з попереднім варіантом. Тільки у таких дверей товстіший шар металу – не менше 1,5-2 мм. Внаслідок цього збільшується і товщина корпусу: дверне полотно має бути товщиною від 57 мм, а короб – від 91 мм.

Завдяки високому ступеню вогнестійкості такі двері підходять для установки в приміщеннях з високою пожежною небезпекою:

  • газорозподільних станціях;
  • виробничих цехах, яким властиво утворення газу і пилу;
  • промислових об'єктах, де зберігається легкозаймисте обладнання та вироблені матеріали.

Крім цього, протипожежні двері EI60 встановлюють в житлових будинках, в яких на першому поверсі знаходяться офісні, комерційні або торгові приміщення.
У чому відмінність дверей EI30 і EI60
Ключова відмінність цих двох виробів полягає в часі, протягом якого вони зберігають свою цілісність – 30 та 60 хвилин відповідно. Цим обумовлена різна товщина металу, який використовується при виробництві, різний обсяг теплоізолювального наповнювача і загальна товщина конструкції. В іншому ж характеристики та властивості даних дверей схожі.